Odborná praxe studentů VOŠIS slouží k tomu, aby si studenti v jejím průběhu ověřili své schopnosti a připravenost na výkon povolání v oblasti vymezené studovaným oborem a doplnili si k teoretickým znalostem ze školy ještě praktické zkušenosti. V průběhu praxe zpravidla také zpracovávají závěrečnou práci, která může, ale nemusí svou tematikou korespondovat s prací, kterou vykonávají na odborné praxi.
V úvodu seznamu (viz odkaz níže) jsou uvedena pracoviště, která projevila velký zájem o praktikanty. Další doporučená pracoviště jsou rozdělena do skupin podle převažujícího typu práce.
Typický průběh tuzemské odborné praxe studentů vzdělávacího programu Informační management vypadá následovně:
- Praxe je realizována v závěrečném, šestém semestru studia. Její příprava probíhá už v 5. semestru – studenti si v jeho průběhu předjednají s pracovištěm, na němž mají zájem nastoupit, možnosti přijetí a předpokládanou činnost, jež jim bude v průběhu praxe svěřována. Po schválení místa praxe pak škola do konce ledna uzavře s příslušným pracovištěm dohodu, v níž je přesně stanoven termín začátku a ukončení praxe (zpravidla únor – květen) a náplň činnosti studenta po dobu praxe.
- Praxe je vykonávána v délce 16 týdnů v rozsahu 35 hodin týdně (tj. 7 hodin denně) a je bezplatná. Povinností studenta je odpracovat skutečně plný počet hodin, odpovídající délce jednoho semestru (tj. 16 týdnů). V případě onemocnění nebo jiné absence se neodpracovaná doba nahrazuje.
Podmínkou pro udělení zápočtu a kreditů za praxi je odevzdání zprávy z praxe, kterou vypracuje student, a hodnocení studenta z pracoviště, jehož součástí je potvrzení o skutečně odpracované době.
Podrobné pokyny a dokumenty k odborné praxi najdete v sekci:
Pro Studenty – Pro Uchazeče Pro Studenty Ke stažení